
А турботлива медсестра
Про здоров’я наше дбає.
Гріє носики малятам,
Як ростуть, спостерігає.
Будьте впевнені, батьки,
Здорові ваші малюки.
Медичне обслуговування в дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до:
-
Закону України «Про дошкільну освіту» ;
-
Положення про дошкільний навчальний заклад;
-
Постанова кабінету Міністрів України від 14.06.2002 №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах»,
-
Спільний наказ МОН та МОЗ України від 30.08.2005 № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі»,
-
Статут дошкільного навчального закладу.
-
Наказ МОЗ України від 24.03.2016 № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів»,
-
Спільний наказ МОН та МОЗ України від 17.04.2016 №298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» (із змінами).
-
Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021р. №305
Кабінет медичної сестри


Рекомендації батькам з питань харчування дітей вдома:
Організація харчування дітей у дитячому садку повинна поєднуватися з правильним харчуванням дитини в сім'ї (вдома). Батькам дітей потрібно прагнути до того, щоб харчування поза дитячим садочком доповнювало раціон, одержаний у дошкільному закладі. У нашому саду є в наявності меню для того, щоб батьки мали повну інформацію які страви та продукти отримала їх дитина протягом дня у дитячому садку.
На вечерю в домашньому раціоні рекомендуються продукти, які дитина не отримала в дитячому саду. В нашому дошкільному закладі ми проводимо з батьками вихованців бесіди, намагаємося переконати батьків у тому, щоб вранці, до відправлення своєї дитини в дитячий сад, ïï не годували тому що це порушує режим харчування дошкільника, призводить до зниження його апетиту, в такому випадку дитина погано снідає в групі. Однак, якщо дитину доводиться приводити в дитячий сад рано то йому можна вдома дати сік або які-небудь фрукти. Такі рекомендації ми даємо всім батькам наших дітей.
Велика увага приділяється питанням адаптації дітей у дитячому садку. При цьому звертаємо особливу увагу на харчування дитини в період адаптації в дитячому садку. Перехід дитини від домашнього виховання до виховання в дитячому колективі майже завжди супроводжується певними психологічними труднощами. Чим менша дитина, тим важче вона переносить цей період. Часто в цей час знижується у дітей апетит, порушується сон, іноді спостерігаються невротичні реакції, знижується загальна опірність до захворювань. Правильна організація харчування в цей час має велике значення і допомагає дитині легше адаптуватися в колективі. Перед приходом в дитячий садок батькам рекомендується наблизити режим харчування і склад раціону до умов дитячого колективу, привчити його до тих страв, які найчастіше дають в дитячому саду, особливо якщо вдома він їх не отримував. Якщо дитина не вміє або не хоче, їсти самостійно, перший час вихователі його годують. Якщо дитина відмовляється від їжі, ні в якому разі не можна годувати його насильно. Це ще більше посилить негативне ставлення до колективу, до саду.
Шановні батьки, сподіваємося, що наші рекомендації, особливо з питань харчування допоможуть вашим дітям швидко адаптуватися до дитячого садка. Правильно організоване і збалансоване харчування дитини у дитячому садку і вдома дуже важливо для здоров'я кожного дошкільника.
А збереження здоров'я дітей є основним завданням всього навчально-виховного процесу в дошкільному закладі. Щоб забезпечити дитині необхідною кількістю вітамінів і мінеральних речовин не забувайте включати в меню дитячого харчування свіжі овочі, ягоди та фрукти.
Не слід забувати про такі продукти харчування, як зелень петрушки, кропу, щавель, кропиву.Раннім літом корисно готувати борщ зі щавлю, омлет з кропивою.
Особливе значення має вміст у дитячому раціоні солей кальцію, фосфору та заліза. Ці мінеральні речовини містяться в молочних продуктах, м’ясі, рибі, яйцях, вівсяній крупі, овочах.
Основними джерелами йоду є такі продукти: морська риба, морська капуста, яйця, зернові (крупи, особливо вівсяна), горох, молочнокислі продукти, горіхи(особливо кедрові).
На вітамін С особливо багаті плоди шипшини, горіхи, чорна смородина, зелень салату, шпинату, кропу, петрушки, зелена цибуля, а також яблука, садова і лісова суниця, малина, агрус, свіжа капуста, солодкий болгарський перець, помідори, редис, зелений горошок.
Вітамін А, який потрібен для процесів росту організму в активній формі, міститься лише в продуктах тваринного походження( печінці, рибі, сирі, жовтках яєць, молоці). В цих продуктах також міститься і вітам Д, який має виключне значення для життєдіяльності дитячого організму.
Вітамін В1, який стимулює нервову та м’язову діяльність, забезпечує нормальний тонус органів травлення міститься в м’ясі, печінці, яйцях, житньому та пшеничному хлібі грубого помолу, гречаній та вівсяній крупі, бобових, дріжджах.
Вітамін В2, який має велике значення для синтезу гемоглобіну крові міститься у м’ясі, молоці, твердому сирі, печінці, крупах, яєчному жовтку, моркві, горосі, меді, дріжджах.
Джерелом вітаміну В6 є пекарські дріжджі, проросле насіння, пшеничні та рисові висівки, печінка, м’ясо, риба.

Функціональні обов’язки медичної сестри в ДНЗ
-
Функціональні обов’язки медичної сестри в ДНЗ
Первинна профілактика.
-
Контроль за санітарно - гігієнічними умовами в ДНЗ
-
Контроль та надання методичної допомоги в організації навчально-виховного процесу:
-
-
Участь в складанні плану навчального розкладу.
-
Складання режиму дня і занять.
-
Харчування
-
Контроль за станом фактичного харчування і аналіз якості харчування.
-
Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку.
-
Складання меню.
-
Бракеражу готової продукції
-
Контроль за виконанням натуральних норм
-
-
Гігієнічне виховання в дитячому колективі
-
Рекомендації з організації та проведення гігієнічного виховання, формування навичок здорового способу життя, профілактика інфекцій
-
Організація заходів з профілактики короткозорості, карієсу, порушень постави
-
Контроль за гігієнічним навчанням.
-
-
Фізичне виховання
-
Здійснення контролю за організацією фізичного виховання, загартування
-
Розподіл на медичні групи для занять фізичною культурою
-
Оцінка фізичної підготовленості дітей.
-
-
Імунопрофілактика
-
Контроль за станом здоров’я після щеплення, реєстрація місцевої та загальної реакції на щеплення
-
-
Заходи щодо забезпечення адаптації в освітньому закладі
-
Контроль за перебігом медико-педагогічної корекції
-
Проведення медико-педагогічних заходів щодо формування функціональної готовності до навчання
-
Рекомендації з адаптації та її корекції (спільно з педагогами)
-
-
Ведення документації (медична форма на дитину)
-
Диспансеризація
-
Проведення (спільно з педагогами) скринінгу тестів з виявлення відхилень у стані здоров’я, оцінка фізичної підготовленості дітей.
-
Рекомендації педагогічному персоналу з корекції відхилень у стані здоров’я.
-
Проведення призначених оздоровчих заходів та контроль за їх використанням в освітніх установах.
-